За контакти
Връзки

Новини / мачове сезон 2008/2009

"Славия" започна с победа в държавното първенство
Отборът на "белите вълци" записа убедителна победа на старта на републиканското първенство по хокей на лед за мъже. Славистите спечелиха с 20:4 (11:0, 6:3, 3:1) гостуването си на "Спартак" в Зимния дворец на спорта в столицата късно снощи.

Още в първата третина на срещата, наблюдавана от около 60 зрители, стана ясно, че по-класният отбор е този на гостите. Резултатът бе открит от младия Иван Михайлов в 3-ата минута и 13-а секунда, а 10 секунди по-късно Станислав Мухачов покачи на 2:0 за "Славия". До края на третината на 3 пъти се разписа Мартин Миланов, 2 гола отбеляза Росен Асенов, а по веднъж добавиха името си сред голмайсторите Роман Моргунов, Петър Хаджитонев, Явор Славчев и Александър Янев.

През втората част гостите свалиха темпото, а домакините успяха да стигнат и до първия си гол чрез Мило Ненов в 33-ата минута. Следващият мач от програмата е в четвъртък, отново в Зимния дворец на спорта от 20:30 ч. Един срещу друг ще се изправят ЦСКА и "Левски".